The Knife od GÜDE

The Knife od GÜDE

Przez wiele lat z uwagą przyglądaliśmy się pracy szefów kuchni i The Knife jest odpowiedzią na nasze obserwacje. Nóż szefa kuchni został wynaleziony na nowo. W The Knife wszystko jest naprawdę inne niż w tradycyjnych nożach francuskich czy japońskich

Krótka rękojeść automatycznie pozwala użytkownikowi chwycić nóż znacznie dalej do przodu niż normalnie. Tak daleko do przodu, że kciuk i palec wskazujący obejmują ostrze. Ostrze staje się (prawie) naturalnym przedłużeniem dłoni. Dzięki temu uchwyt jest bardzo mocny i pewny a prowadzenie  precyzyjne. Ręka automatycznie siada nad ostrzem, a nie za nim. Zapewnia to krótszą dźwignię, a tym samym lepsze przenoszenie mocy.

Żadne przejście nie przeszkadza, wszystkie linie płyną. A potem to ostrze, oszlifowane do samego końca i wysunięte do tyłu, poniżej rękojeści. Cięcie tam, gdzie jest siła, wspierane przez idealne rozłożenie ciężaru The Knife praktycznie wpada do ciętego materiału.

Więcej jest prawie niemożliwe.

NÓŻ otrzymał najstarszą, najbardziej prestiżową i rozpoznawalną na całym świecie nagrodę za doskonałe wzornictwo GOOD DESIGN Award- oprócz wielu innych renomowanych nagród.

Nawiasem mówiąc: gotowanie z The Knife jest w rzeczywistości jeszcze piękniejsze niż samo patrzenie na niego!

Brak produktów w tej kategorii

Wyszukaj to czego potrzebujesz