

Solingen Güde
Alpha oliwkowa - nóż do filetowania, sztywny 18 cm
Kod produktu: X765-18
Güde Solingen
Seria Alpha Olive
Nóż do filetowania sztywny. Stabilna i bardzo ostra klinga noża z łatwością wykrawa filety z największej nawet ryby. Obowiązkowe wyposażenie w każdej kuchni gdzie przyrządza się potrawy z ryb.
Podstawowe parametry noża:
Noże serii Alpha oliwkowa wykonane są z jednego kawałka szlachetnej stali molibdenowej (X 50 Cr MoV 15) wykuwanej ręcznie. Do uzyskania wyrobu gotowego, kawałek stali poddawany jest ponad 40 czynnościom obróbki mechanicznej i termicznej. Dzięki całkowicie ręcznemu procesowi produkcji uzyskiwane wyroby posiadają niezrównaną jakość i dokładność wykonania.
Dzięki temu, że noże serii Alpha oliwkowa wykonane zostały z jednego kawałka metalu oraz dzięki dodatkowym wzmocnieniom na początku i końcu uchwytu zapewniają jedyne w swoim rodzaju utrzymanie równowagi noża w czasie pracy.
Okładki uchwytów noży serii Alpha oliwkowa wykonane są z bardzo twardego 100-200 letniego drewna oliwkowego, specjalnie selekcjonowanego ze względu na jego odporność na warunki atmosferyczne i piękne słoje. Wykończone są one za pomocą polerowania na lustro. Walory te znakomicie podkreślają elegancję i unikalność każdego noża. Noże serii Alpha oliwkowa są doskonałym wyposażeniem dla ludzi kochających gotować i ceniących jednocześnie niebanalne wzornictwo i styl. Idealne również dla profesjonalnego kucharza.